Trójmiejskie wspominki | Kiedyś w…

Zawsze chciałam prowadzić pamiętnik. Była to tak silna potrzeba, że zeszyt poświęcony wspomnieniom mógł kosztować krocie. Ale brakowało mi konsekwencji i po kilku wpisach zeszyt znikał wśród wszystkich poprzednich sekretników w szufladzie. Były czasy fotobloga, który był w użyciu kilka lat, a wracam do niego, gdy potrzebuje swoich kompromitujących zdjęć z gimnazjum.

Lubię słuchać opowieści ludzi z wycieczek, te bardzo stare i te świeże, dzień po powrocie. Czasami są one pełne szczegółów, imion, uczuć. Niektóre zwięźle przekazują sedno wyprawy. Inaczej brzmią słowa mojej babci, która wychowując się na wsi, zna inne życie niż ja, a inaczej mojego brata, który w tym roku skończy 13 lat i postrzega odwiedzane miejsca proporcjonalnie do swojego wieku. Znacie ten moment spotkania ze znajomymi, gdy opowiadacie sobie stare historie z czasów szkoły, gdy na wycieczce szkolnej ktoś zgubił śpiwór albo zgubił w lesie? Te opowieści są jak iskra – rozbudzają wspomnienia, które, jakby się wydawało, dawno zostały zapomniane.

Kiedyś w… jest takim spotkaniem ludzi, których łączy jedna rzecz – Trójmiasto. Miejsca, które odwiedzili, osoby, które poznali, jedzenie, które jedli.

Opowiedz o swoich trójmiejskich wspomnieniach – o lodach w Delicjach, spacerach po orłowskim klifie, nocach na sopockim Monciaku, falach na plaży w Brzeźnie, pierwszym oblanych lub zaliczonym semestrze na uczelni, poznanych ludziach w Cyganerii czy u Józefa K., wieczorze spędzonym na dachu opuszczonego sanatorium. Z tych wpisów powstanie seria wspomnień osób, które w pewnym punkcie w swoim życiu miały okazję być w Trójmieście – na wakacjach, u rodziny, na studiach czy są tu od swojego pierwszego dnia. Będą one publikowane  na moim blogu anonimowo lub, jak masz ochotę, podpisz się i zdradź w jakim wieku jesteś.

Kliknij, aby wziąć udział w tym sentymentalnym przedsięwzięciu i podziel się nim ze swoimi znajomymi!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s