Rotterdam znów, bo jest super | Małe wycieczki

Zostało kilka rzeczy, które chciałam bardzo zobaczyć w Rotterdamie. Pogoda ogólnie dopisywała, wiatr czasem urywał głowę, ale chwilowe opady deszczu też mnie zaskakiwały. Korzystałam z każdej chwili słońca, by odhaczyć z listy moje must-see.

image

image

image

O tych drzewach przeczytałam przypadkiem na Facebooku i wiedziałam, że nie może mnie to ominąć. W Rijnhaven powstał pływający las. W 19 starych bojach, młode drzewka powinny urosnąć jeszcze około 4 metrów, osiągając wysokość 12-13 metrów. Planowo cały projekt potrwa 5 lat. Najtrudniejszą częścią całego projektu był dobór właściwych drzew, które dobrze sprawdzą się w takich nietypowych warunkach. Ostatecznie wybór padł na wiąz holenderski. Ponieważ woda w Rijnhaven jest zbyt słodka, rośliny będą nawadniane ze zbiornika Evides.

image

image

Chorągiewki na Erasmusburg brzmiały w tym wietrze jak tysiące ptaków.

image

image

image

image

Park w Kralingen to raj na ziemi. Rotterdam to miasto intensywnie rozwijające się architektoniczne i wszędzie obecne są wysokie budynki, ale takich miejsc jak to nie brakuje. Byłam w tym parku 2 lata temu w maju, podczas ogromnej fali upałów i każdy metr trawnika był zajęty przez wypoczywających, rowery, grille i pieski.

image

image

image

image

image

image

Kubikowe domki przy Blaak Station to coś innego. Polecam poczytać o tym projekcie, zwłaszcza słowa samego architekta, Pieta Bloma. Jego wyobrażenie życia w tych mieszkaniach jest nowatorskie, chce przywrócić poczucie wolności i nadać codzienności kolorów i… kształtów.

image

image

image

image

Pan Kot był super też i często się widywaliśmy po skończonych wojażach. Jutro ostatni wpis z serii Małych wycieczek w Holandii. Szkoda bardzo, ale był to wspaniały tydzień.

Następnie: Eindhoven i nieprzewidziana noc w hostelu…

Jedna myśl w temacie “Rotterdam znów, bo jest super | Małe wycieczki

  1. Pingback: pannaleksandra

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s