Co firmy oferują studentom?

Programy ambasadorskie są popularnym mostem łączącym korporację ze studentami z całej Polski. Firmy takie jak Jeronimo Martins, MARS, PZU, Adecco, KPMG, ING Bank Śląski, PWC, P&G, EY, Deloitte co roku poszukują swoich przedstawicieli na uniwersytetach. Kandydaci przechodzą procesy rekturacyjne, rozmowy kwalifikacyjne, które umożliwią firmie dokonanie odpowiedniego wyboru. Wymagania są różne – rok i kierunek studiów, doświadczenie, dostępność, ale co łączy wszystkie oferty to chęć do działania i umiejętności komunikacyjne.

Aby przybliżyć Wam istotę tego programu, poprosiłam o pomoc Ewelinę Morawską, koordynatora programu ambasadorskiego Adecco Poland. Kilka lat temu Ewelina osobiście uczestniczyła w programie ambasadorskim, zatem wie dokładnie, jak

takie doświadczenie powinno wyglądać, by przyniosło efekty – dla studenta, jak i dla firmy. Dzisiaj stoi po drugiej stronie i czuwa nad zespołem Ambasadorów Adecco.

Na czym więc polega ten program?

Program Adecco Poland dedykowany jest do młodych ludzi pragnących spróbować swoich sił w środowisku biznesowym oraz pomóc naszej firmie w zbudowaniu relacji z społecznością akademicką – tłumaczy Ewelina. O wiele łatwiej jest zapytać o szczegóły kolegę z uczelni, który reprezentuje firmę oferującą wymarzony staż albo stanowisko. Rolą Ambasadora Adecco jest  reprezentacja naszej firmy na swojej uczelni oraz pomoc w dotarciu do młodych ludzi szukających pracy. Większość studentów po ukończeniu szkoły rozpocznie poszukiwania swojej ścieżki kariery, dlatego korporacje wychodzą z inicjatywą i z pomocą zespołu Ambasadorskiego umożliwiają i ułatwiają kontakt na poziomie firma – student. 

Zatem w jaki sposób Ambasadorzy pracują? Co należy do ich obowiązków? W ciągu najbliższego roku przed Ambasadorami stanie szereg wyzwań przy organizacji wydarzeń promocyjnych i współpracy z Biurami w danych miastach. Szukaliśmy osób, które są komunikatywne, lubią wyzwania i potrafią samodzielnie pracować na projektach. Poza czynną promocją na uczelniach, Ambasadorzy będą do Waszej dyspozycji podczas targów pracy, by przedstawić Wam aktualne oferty firmy.  Dodatkowo, będą obecni również na portalach społecznościowych przedsiębiorstwa reklamując zbliżające się wydarzenia, które mogą Was zainteresować. Eventy organizowane przez Ambasadorów wiążą się często z rozwojem – szkolenia, spotkania z przedstawicielami firmy. 

A teraz najważniejsze pytanie – jaki biznes ma w tym student? Na to pytanie odpowiem już Wam osobiście. Przyglądając się wcześniej moim znajomym, którzy reprezentowali różne firmy, dostrzegałam ile się przy tym uczyli. Musieli sami załatwić sale na spotkania, przełamać strach i wyjść do studentów podczas promocji firmy na uczelni, w kreatywny sposób zdobyć zainteresowanie kolegów, by wzięli udział w szkoleniach czy konkursach. Spotykali się z krytyką, brakiem zrozumienia, goniącymi terminami, ale wychodzili z tego silniejsi, zdecydowani, pewniejsi siebie, z powiększoną listą znajomości, referencjami liczącej się firmy w CV i najważniejsze – bagaż doświadczenia, który przyda się w podróży w poszukiwaniu wymarzonej pracy, nie koniecznie w dużej firmie. Zdobyte umiejętności sprawdzą się przy zakładaniu własnej firmy, pracy z potencjalnym partnerem, pozyskiwaniu dofinansowania.

Wierzymy, że Ambasadorowie podołają wszystkim zadaniom z kreatywnością i pasją – podsumowała Ewelina.

Jest to pierwszy post z serii wpisów o możliwościach, jakie daje status studenta i co można zrobić, gdy chce się więcej. Kolejny wpis będzie poświęcony kole naukowym Brevi Manu i o tym w jaki sposób członkowie uczą się stosować psychologię w życiu zawodowym i osobistym. 

54299

 

 

 

Jedna myśl w temacie “Co firmy oferują studentom?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s